1836 Południowe

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-09-20 21:40:55

Marcin_37_17
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-20
Liczba postów: 6
WindowsChrome 60.0.3112.113

Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Witam,
Moim skromnym zdaniem My jak Wspólnota powinniśmy pochylić się nad tematem naszego zbiornika. Mianowicie, w każdym miesiącu od każdego mieszkania osiedla Południowego oraz naszego 18'36 pobierana jest opłata w wysokości 15 zł Pytanie, jakie prace są tam wykonywane(na co konkretnie są wydawane nasze pieniądze), jakie "urządzenia wodne" tam działają i dlaczego przy każdym opadzie deszczu rowy wylewają. Obawiam się że kiedyś dojdzie do nieszczęścia i mieszkania parterowe oraz klatka schodowa zostaną zalane, bufor zalewowy niestety nie jest zbyt duży.
Zachęcam do dyskusji [dblpt])

PS. Bardzo miło Damian_37_39 że założyłeś nasze forum  [dblpt]applause[dblpt]

Ostatnio edytowany przez Marcin_37_17 (2017-09-20 21:42:23)

Offline

#2 2017-09-21 20:40:03

Marlena_37_20
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-20
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 60.0.3112.113

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Dzień dobry,

Zbiornik niestety nie daje rady, ale chyba jest opcja reklamacji?
Powinny być tam pompy, które miały pomagać w odprowadzaniu nadmiaru wody.
Czy coś można z tym zrobić?

pozdrawiam
Marlena

Offline

#3 2017-09-26 19:09:08

Marcin_37_17
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-20
Liczba postów: 6
WindowsChrome 61.0.3163.100

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Witam,
Przesyłam link do tematu odnośnie zbiornika z forum osiedla południowego http://gdansk-poludniowe.mojeosiedle.pl … 06&start=0 można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć [dblpt])

Pozdrawiam
Marcin

Offline

#4 2017-09-26 20:35:08

Małgosia
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-26
Liczba postów: 1
WindowsChrome 61.0.3163.100

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Dzień dobry,

na osobną uwagę zasługują też nieszczęsne brzozy.
To chyba (może mylę) już drugie nasadzenie tego gatunku drzew.
Ktoś nie odrobił lekcji z przyrody i zafundował brzozom marny los.
Szkoda pracy i pieniędzy, gdyby ktoś odpowiedzialny za ten pomysł był
kompetentny, to powinny tam rosnąć, np. topole, wierzby...

Offline

#5 2017-09-27 18:45:26

Dawid_37_11
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-27
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 55.0

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Marlena_37_20 napisał/a:

Zbiornik niestety nie daje rady, ale chyba jest opcja reklamacji?
Powinny być tam pompy, które miały pomagać w odprowadzaniu nadmiaru wody.

Proponuję napisać pismo do Ekoalanu i żądać ich oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Zbiornik jest wadliwy i nie spełnia swojej funkcji. Miesięcznie z naszego bloku idzie ponad 600 zł...
Czy przedstawiciele wybrani na spotkaniu wspólnoty się tym zajmą?

Na marginesie: mówiono mi w Ekolanie, że na terenie zbiorników będą mostki łączące teren zielony ze strefą chilloutu. Było to tylko mydlenie oczu. Bo teraz nikt nie podejmuje tematu, a strefa zbiorników i chilloutu wg dewelopera jest już wykończona.

Offline

#6 2017-09-27 20:33:51

Marcin_37_17
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-20
Liczba postów: 6
WindowsChrome 61.0.3163.100

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Witam,
Oczywiście że powinniśmy napisać pismo do Ekolanu, Jak słusznie zaznaczyłeś Dawid, powinien to zrobić ktoś z przedstawicieli naszej wspólnoty.
Pytanie czy ktoś taki na tym forum zarejstrowany ?? Póki co na forum jest tylko kilka osób, także na chwilę obecną debatujemy w małym gronie...

Pozdrawiam
Marcin

Offline

#7 2017-09-29 06:41:49

Damian_37_39
Administrator
Dołączył: 2017-09-19
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 61.0.3163.100

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Na marginesie: mówiono mi w Ekolanie, że na terenie zbiorników będą mostki łączące teren zielony ze strefą chilloutu. Było to tylko mydlenie oczu. Bo teraz nikt nie podejmuje tematu, a strefa zbiorników i chilloutu wg dewelopera jest już wykończona.

Ja któregoś pięknego dnia dostałem informację, że na teren rowów w ogóle nie będzie wstępu. A była to odpowiedź na pytanie o zabezpieczenie brzegów rowów przed dziećmi.

Offline

#8 2017-10-03 14:45:02

Dawid_37_11
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-27
Liczba postów: 5
WindowsFirefox 56.0

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Marcin_37_17 napisał/a:

Póki co na forum jest tylko kilka osób, także na chwilę obecną debatujemy w małym gronie...

Myślę, że forum się jeszcze rozkręci. [dblpt])

Wiadomość dodana po 05 min 06 s:

Damian_37_39 napisał/a:

Ja któregoś pięknego dnia dostałem informację, że na teren rowów w ogóle nie będzie wstępu. A była to odpowiedź na pytanie o zabezpieczenie brzegów rowów przed dziećmi.

Heh...
A ja w przyszłości chciałem zaproponować wielką zrzutkę na siłownię zewnętrzną i realizację takowej na tym terenie zielonym lub jego części. (przykład https://silowniezewnetrzne.pl )

Offline

#9 2017-10-24 17:57:06

Marlena_37_20
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-20
Liczba postów: 5
Windows 7Chrome 61.0.3163.100

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Dawid_37_11 napisał/a:
Marlena_37_20 napisał/a:

Zbiornik niestety nie daje rady, ale chyba jest opcja reklamacji?
Powinny być tam pompy, które miały pomagać w odprowadzaniu nadmiaru wody.

Proponuję napisać pismo do Ekoalanu i żądać ich oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Zbiornik jest wadliwy i nie spełnia swojej funkcji. Miesięcznie z naszego bloku idzie ponad 600 zł...
Czy przedstawiciele wybrani na spotkaniu wspólnoty się tym zajmą?

Na marginesie: mówiono mi w Ekolanie, że na terenie zbiorników będą mostki łączące teren zielony ze strefą chilloutu. Było to tylko mydlenie oczu. Bo teraz nikt nie podejmuje tematu, a strefa zbiorników i chilloutu wg dewelopera jest już wykończona.

A ten facet z BOB-u p.Słowik? Może z Nim będzie łatwiej, bo z tego co pamiętam On jest opiekunem naszego osiedla.

Pozdrawiam
Marlena

Ostatnio edytowany przez Marlena_37_20 (2017-10-24 18:06:48)

Offline

#10 2017-11-07 21:34:09

Mariusz_37_16
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-07
Liczba postów: 2
Windows 7Chrome 61.0.3163.100

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Poniżej odpowiedź na temat zbiornika:

"Dzień dobry,

Panie Mariuszu, przekazuję informację w sprawie kosztów utrzymania zbiornika retencyjnego:

1. środki są gromadzone na koncie wspólnoty, ale nie są wydatkowane, ponieważ zbiornik nie został jeszcze przekazany przez dewelopera zarządom wspólnot,

2. zgromadzona kwota, w przypadku braku kosztów, w roku 2018 zostanie rozliczona mieszkańcom,

3. wykonywane prace konserwacyjne i pielęgnacyjne wykonywane są w tej chwili tylko i wyłącznie na zlecenie dewelopera, nie obciążają wspólnot,

4. zbiornik wyposażony jest w pompy przepompowujące wodę,

5. informację o działaniu zbiornika, oraz jego zalewaniu otrzymamy od inspektora, który będzie uczestniczył przy przekazaniu zbiornika.

6. wszelkie decyzje związane ze zbiornikiem, w tym te dotyczące zieleni, podejmowane są przez dewelopera.

W razie dodatkowych pytań bądź wątpliwości - pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Damian Słowik"

Offline

#11 2017-11-11 21:56:50

Marcin_37_17
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-20
Liczba postów: 6
WindowsChrome 62.0.3202.89

Odp: Zbiornik retencyjny (rowy melioracyjne)

Witam,
W piątek 10.11.2017 odbyło się zebranie członków zarządu wspólnot z GZDiZ, Gdańskie Wody Sp. z o. o, BOB, K&L, LC Corp w sprawie zbiornika retencyjnego.
Informację o tym spotkaniu znalazłem na forum osiedla południowego, pozwolę sobie zacytować kilka konkretów dotyczących zbiornika:

-Rowy które przekazuje nasz deweloper. wg. Gdańskie Wody Sp. z o. o, nie są zbiornikiem retencyjnym.
Pierwotnie rowy te powstały do odwadniania pól rolniczych. Proszę spojrzeć na google maps (stare zdjęcie) i na google earth (nowsze zdjęcie), myślę że rozumnym ludziom wnioski nt. samych rowów nasuną się same.
Według Gdańskie Wody Sp. z o. o, "Rowy połączone są z rurą drenażową fi20 o zakładanej przepustowości 16l/s. Rowy są elementem instalacji odwadniania pól z przed wielu lat." - w tym tkwi problem.
Rowy są praktycznie prawie bezodpływowe nie do końca jest pewne to 16l/s to i tak jest bardzo niska wartość aby odebrać wodę podczas opadów z tak dużego obszaru, poza tym rura 200mm nie jest rurą tylko rurą drenażową zainstalowana pod ziemią wiele lat temu i nikt nie wie jaki jest jej stan.
Na dokładkę rura drenażowa znajduje się na obszarach prywatnych i UMG na dziś nie ma budżetu aby wykupić ziemie pod budowę odcinka ok 700m. który połączył by rowy z potokiem M2. Najwcześniejsza modernizacja dopływu w tej chwili jest planowana za 5 lat, jeżeli uda się znaleźć na nią fundusze (podobno 20mln złotych).  Podaje również link do tematu na sąsiednim forum http://gdansk-poludniowe.mojeosiedle.pl … 6&start=90 

Niestety takie są fakty... Ekolan zgotował nam niezły prezent

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów [dblpt])
Marcin

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
darkflame - krita - bobrzynskiego - ddaddd - nieoficjalne-sob